листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери на НЛБ Банка АД Скопје одржано на 16.01.2020 година

 


Одлука за избор на претседавач на Собрание.pdf
Одлука за избор на записничар и броjач на гласови.pdf
Одлука за ИД на Статут на НЛБ Банка АД Скопjе.pdf
Одлука за усвоjување на Политика за наградување за вработените.pdf

Објавено на: 17.01.2020 14:34:16
Документ БР.: DOC_12283-1/2020
Урнек: Други одлуки од собрание