листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Барање од акционери за дополнување на дневниот ред на Собранието на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола закажано за 13.02.2020 година со Предлог-одлуки 


Барање од акционери за дополнување на Дневниот ред на Собранието на акционери закажано за 13.02.2020.pdf
Predlog odluka izbor clen vo Odbor na direktori (2).docx
Predlog odluka prestanok clenstvo Odbor na direktori (2).docx

Објавено на: 21.01.2020 14:15:29
Документ БР.: DOC_13285-1/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери