листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Ревидиран Дневен ред за Собранието на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола , свикано на 13.02.2020

 


Ревидиран Дневен ред за Собранието на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола свикано за 13.02.2020.pdf

Објавено на: 22.01.2020 09:10:34
Документ БР.: DOC_10109-1/2020
Урнек: Јавен повик за собрание