Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Стопанска банка АД – Скопје ги објавува следните одлуки:


Одлука за именување на член на УО - Генерелен директор за управување со ризици.doc
Одлука за изменување на Одлуката за ре-именување на член на УО.doc

Објавено на: 31.01.2020 14:06:17
Документ БР.: DOC_12285-5/2020
Урнек: Измени во органи на управување