листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Објава за презакажано Собрание на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола -26.02.2020


Објава за презакажано Собрание на акционерио на ЗК Пелагонија ад Битола.pdf

Објавено на: 14.02.2020 08:31:08
Документ БР.: DOC_10109-7/2020
Урнек: Јавен повик за собрание