листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ФЕРШПЕД АД Скопје известува дека  неревидираните неконсолидирани финансиски извештаи за 2019 година, ќе бидат објавени најдоцна до 16.03.2020 година.

Објавено на: 25.02.2020 08:40:33
Документ БР.: DOC_10191-52/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации