листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери


Јавен повик за  редовно годишно Собрание на акционерите на "Македонијатурист" АД Скопје на 15.04.2020 година.


Јавен повик за Годишно Собрание на акционери за 15.04.2020.pdf

Објавено на: 13.03.2020 08:31:19
Документ БР.: DOC_10109-18/2020
Урнек: Јавен повик за собрание