листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје со седиште на „Кеј 13-ти Ноември“ бр. 6, Скопје, коешто ќе се одржи на 15.04.2020 година со почеток од 13:30 часот, во Дирекцијата, Атриум 2, на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје.


Javen povik_MKT Sobranie_15.04.2020.pdf

Објавено на: 13.03.2020 09:37:03
Документ БР.: DOC_10109-19/2020
Урнек: Јавен повик за собрание