листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД Прилеп ги објавува Финансиските извештаи за работењето во 2019 год.


2019 Finan izvestai period 01-12m 2019 Pri Piv Mak berza dost.xlsx

Објавено на: 13.03.2020 14:10:38
Документ БР.: DOC_26445-68/2020
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.