листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

 

Јавен повик за Годишно собрание на акционери на НЛБ Банка закажано за 16.04.2020 година со почеток во 13.00 часот. Во однос на начинот на одржување на седницата НЛБ Банка АД Скопје благовремено ќе информира (имајќи ги во предвид владините мерки за заштита и превенција од ширење на вирусот Covid-19).

НЛБ Банка АД Скопје

 


Javen povik za Godisno sobranie na akcioneri.pdf

Објавено на: 16.03.2020 15:58:22
Документ БР.: DOC_10109-20/2020
Урнек: Јавен повик за собрание