листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонијатурист АД Скопје-Ценовно  чувствителна информација- во врска со Годишното Собрание на акционери закажано за 15.04.2020 година


Македонијатурист АД Скопје-Ценовно чувствителна информација во врска Собрание на акционери на 15.04.2020.pdf

Објавено на: 24.03.2020 14:10:44
Документ БР.: DOC_10191-211/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации