листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Стопанска банка АД Скопје ја објавува следната информација:

На 19.03.2020 Гувернерот на Народна банка на Република Северна Македонија издаде согласност за именувањето на г-динот Бојан Стојаноски за член на Управен одбор на Стопанска банка АД – Скопје и Генерален директор за управување со ризици.

Од истиот датум, досегашниот Генерален директор за управување со ризици, г-динот Тони Стојановски се именува за Генерален директор за корпоративно банкарство и член на Управен одбор.

 

Објавено на: 24.03.2020 14:10:44
Документ БР.: DOC_12285-11/2020
Урнек: Измени во органи на управување