листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно новонастаната состојба со корона вирусот, Одборот на директори на Тетекс АД предлага измена на одлуките за распределба на добивка и за исплата на дивиденда.
Текстот на изменетите одлуки се дадени во прилог


8 Izmeneta odluka za dividenda i dividenden kalendar.pdf

Објавено на: 25.03.2020 14:10:42
Документ БР.: DOC_13285-33/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери