листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

 

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2019 година.

 


Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2019 година.pdf

Објавено на: 03.04.2020 08:58:48
Документ БР.: DOC_10187-0/2020
Урнек: Дивиденден Календар