листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка на ТТК Банка АД Скопје за 2019 година:


Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка за 2019.pdf

Објавено на: 08.04.2020 14:15:23
Документ БР.: DOC_12287-4/2020
Урнек: Распределба на добивка