листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2019 година (дивиденден календар):


Одлука за определување на износот на дивиденда и датумот на исплата на дивидендата за 2019 година.pdf

Објавено на: 08.04.2020 14:15:23
Документ БР.: DOC_10187-4/2020
Урнек: Дивиденден Календар