листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик до акционерите на Цементарница УСЈЕ АД Скопје за учество на Годишно собрание на акционери


2. Јавен повик од Цементарница УСЈЕ АД Скопје.doc

Објавено на: 08.04.2020 14:38:09
Документ БР.: DOC_10109-29/2020
Урнек: Јавен повик за собрание