листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

 Ревидирани финансиски извештаи и годишен извештај 2019 година


Revidirani posebni FI Granit 2019.pdf
Revidirani konsolidirani FI Granit 2019.pdf
Granit_godisen.pdf

Објавено на: 10.04.2020 14:45:36
Документ БР.: DOC_12304-8/2020
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи