листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлука за реизбор, отповикување и избор на членови на Одборот на Директори на Друштвото донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на ден 15.04.2020 година.


MKT Sobranie Odluka_Reizbor, otpovikuvanje i izbor na clenovi na OD.pdf

Објавено на: 15.04.2020 15:10:52
Документ БР.: DOC_12285-17/2020
Урнек: Измени во органи на управување