листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 23.04.2020 година се усвои следната одлука:


Одлука за усвојување на Извештајот на Друштвото за ревизија Ернст и Јанг Овластени ревизори.pdf

Објавено на: 24.04.2020 08:05:00
Документ БР.: DOC_12304-12/2020
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи