листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Алкалоид АД Скопје известува дека неревидираниот неконсолидиран и неревидираниот консолидиран Биланс на успех за периодот Јануари - Март 2020 година ќе бидат објавени на ден 30.04.2020 година во 13:30 часот.

Објавено на: 29.04.2020 09:00:13
Документ БР.: DOC_10191-273/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации