листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ОКТА АД -Скопје го објавува:


Јавен Повик за 30-та Седница на Годишното Генерално Собранието на Акционери на ОКТА АД-Скопје.pdf

Објавено на: 04.05.2020 09:51:46
Документ БР.: DOC_10109-48/2020
Урнек: Јавен повик за собрание