листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната Зделка со заинтересирана страна:

Акционерите на Цементарница УСЈЕ АД Скопје, на Годишното Собрание на акционери одржано на ден 08.05.2020 година, донесоа Одлука за одобрување на зделки со заинтересирани страни


4. Одлука за одобрување на зделки со заинтересирани страни.pdf

Објавено на: 08.05.2020 15:48:34
Документ БР.: DOC_26453-4/2020
Урнек: Зделка со заинтересирана страна