листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки од Собрание на акционери 


1. Одлука за годишната сметка на ГД Гранит АД Скопје.pdf
3. Одлука за усвојување на финансиските извештаи.pdf
4. Одлука за усвојување на Годишниот извештај.pdf

Објавено на: 11.05.2020 14:46:27
Документ БР.: DOC_12283-23/2020
Урнек: Други одлуки од собрание