листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за учество на редовна годишна седница на Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје


Јавен повик за учество на редовна годишна седница на Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 11.05.2020 14:45:52
Документ БР.: DOC_10109-54/2020
Урнек: Јавен повик за собрание