листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

.


Јавен повик до акционерите за учество на Годишно Собрание на акционерите на Макпетрол АД Скопје .pdf

Објавено на: 14.05.2020 08:31:38
Документ БР.: DOC_10109-55/2020
Урнек: Јавен повик за собрание