листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува неревидираниот Биланс на успех за периодот јануари - март 2020 година. 


3 и 9 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци 2020.xls

Објавено на: 14.05.2020 09:36:31
Документ БР.: DOC_12294-58/2020
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 31.03.