листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува oбразложението за работењето за периодот јануари - март 2020 година.


Obrazlozenie za rabotenjeto na Makedonski Telekom_ Jan - Mar 2020_F2.pdf

Објавено на: 14.05.2020 09:36:35
Документ БР.: DOC_10191-335/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации