листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

ОКТА АД - Скопје ги објавува следните Предлог - Одлуки за претстојното Годишно собрание на акционери на 02 јуни 2020 година:


Барање со предлог на одлука за усвојување од акционер ПУЦКО ПЕТРОЛ.pdf
Пријава за учество на собрание.pdf
Образец за гласање со кореспонденција - Ажуриран.pdf
Образец за гласање со кореспонденција - Нови предлог одлуки од акционери.pdf
Образец на полномошно - Ажуриран.pdf
Образец на полномошно на лице со конфликт на интерес - Ажириран.pdf

Објавено на: 14.05.2020 14:17:06
Документ БР.: DOC_13285-79/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери