листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Согласно Глава 6, член 40 од правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје доставува неревидиран биланс на успех за период 01/01/2020- 31/03/2020:


Биланс на успех - функција на трошоци - прво тромесечие -2020.xlsx

Објавено на: 15.05.2020 09:30:31
Документ БР.: DOC_12294-77/2020
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 31.03.