листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Прилепска Пиварница АД - Прилеп го објавува Финансиското известување за работењето во период од 01.01. до 31.03.2020 год.


2020 03m Тримес (3 мес) известување 01.01.-31.03.2020 dostav.xlsx

Објавено на: 15.05.2020 14:05:24
Документ БР.: DOC_12294-81/2020
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 31.03.