листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно Глава 6, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, ги објавува предлог одлуките за годишното Собрание на акционери кое ќе се одржи на 22/06/2020 година:


Предлог одлуки за Годишно Собрание на акционери 2020 година.pdf
Предлог одлуки за процедурален дел за Годишно Собрание на акционери 2020 година.pdf

Објавено на: 22.05.2020 09:10:59
Документ БР.: DOC_13285-89/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери