листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

ЈАВЕН ПОВИК

До акционерите за учество на редовно собрание на Дебарски Бањи-Цапа АД Дебар

 

Собранието ќе се одржи на ден 25-ти јуни 2020 година со почеток во 10:00 часот во просториите на Друштвото на ул.8-ми септември бр.9 Дебар

 


јавен повик 2020.doc

Објавено на: 22.05.2020 15:21:25
Документ БР.: DOC_10109-70/2020
Урнек: Јавен повик за собрание