листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог одлука за усвојување на годишен извештај за работењето на Дебарски Бањи-Цапа А.Д. Дебар во 2019-та година.
Во прилог:
1. Предлог Одлука
2. Годишен Извештај


предлог одлука за одобрување на Годишниот извештај 2019.doc
годишен извештај 2019-compressed.pdf

Објавено на: 22.05.2020 15:21:33
Документ БР.: DOC_13285-97/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери