листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидиран финансиски извештај за 2019г.и Годишен извештај на Уготур АД за 2019г.


1.2 Ревидиран финансиски извештај за 2019 год..pdf
1.3 Годишен извештај за работењето на друштвото за 2019г..pdf

Објавено на: 28.05.2020 08:30:47
Документ БР.: DOC_12304-31/2020
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи