листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за учество на 48. седница на Собрание на акционери:


Јавен повик_30.06.2020.docx

Објавено на: 29.05.2020 15:57:07
Документ БР.: DOC_10109-89/2020
Урнек: Јавен повик за собрание