листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

ТТК Банка АД Скопје објавува дополнителни предлог одлуки за претстојното Собрание на акционери.


Предлог одлуки за ревидиран дневен ред.pdf

Објавено на: 09.06.2020 14:30:57
Документ БР.: DOC_13285-130/2020
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери