листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери на АДИНГ АД Скопје, одржано на ден 25.06.2020 година.


ADING AD Skopje-Odluki od Sobranie na akcioneri-25.06.2020.pdf

Објавено на: 26.06.2020 09:06:18
Документ БР.: DOC_12283-71/2020
Урнек: Други одлуки од собрание