листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Ги доставуваме Одлуките донесени на Годишното собрание на Градски Трговски Центар А.Д. Скопје одржано на 29.06.2020 год.


Известување од одржано Собрание на акционери ГТЦ А.Д. Скопје.docx

Објавено на: 30.06.2020 09:55:06
Документ БР.: DOC_12283-86/2020
Урнек: Други одлуки од собрание