листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СОГЛАСНО ЧЛЕН 34 АЛИНЕЈА 7 ОД ПРАВИЛАТА ЗА КОТАЦИЈА НА БЕРЗА АД СКОПЈЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА НА ГОДИШНОТО СОБРАНИЕ ЗА НОВ ЧЛЕН НА НАДЗОРЕН ОДБОР Е ИЗБРАН ЃОРЕ ГАЛЕВ КОЈ НЕ ПОСЕДУВА АКЦИИ ВО ВЕТЕКС АД

Објавено на: 30.06.2020 09:53:33
Документ БР.: DOC_10191-446/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации