листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи на Аутомакедонија АД Скопје


Конечен консолидиран ревидиран извештај 2019 со одлука.pdf
Конечен поединечен ревидиран извештај Аутомакедонија 2019 со одлука.pdf

Објавено на: 30.06.2020 15:26:45
Документ БР.: DOC_12304-71/2020
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи