листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Македонски Телеком АД Скопје ја објавува одлуката за распоредување на нето добивката на Друштвото за 2019 година.


5.0_МКТ Sobranie Odluka_Rasporeduvanje neto dobivka 2019.pdf

Објавено на: 01.07.2020 09:32:34
Документ БР.: DOC_12287-35/2020
Урнек: Распределба на добивка