листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Македонски Телеком АД Скопје гo објавува Годишниот извештај за работењето на Друштвото за 2019 година.


4.1_MKT Godisen Izvestaj za rabotenje za 2019.pdf

Објавено на: 01.07.2020 09:35:59
Документ БР.: DOC_10191-452/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации