листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревизорски и годишен извештај за Теал АД Тетово за 2019 год.


Revizorski izvestaj i mislenje Teal 2019.pdf
Godisen izvestaj 2019.pdf

Објавено на: 06.07.2020 14:42:53
Документ БР.: DOC_12304-84/2020
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи