листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/20 - 30/06/20:


6 Месечни известувања- трговски друштва - функција на трошоци 2020.xlsx

Објавено на: 31.08.2020 14:32:37
Документ БР.: DOC_26441-113/2020
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.