листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

АД ЕВРОПА СКОПЈЕ го објавува нервидираниот неконсолидиран финасиски извештај за период 01.01-30.09/2020 година


01.01-30.09.2020 evropa.xlsx

Објавено на: 30.10.2020 14:06:51
Документ БР.: DOC_12298-61/2020
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 30.09.