листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје го објавува неревидираниот Биланс на успех за периодот јануари - септември 2020 година. 


3 и 9 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци (2).xls

Објавено на: 02.11.2020 09:57:00
Документ БР.: DOC_12298-81/2020
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 30.09.