листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - Прилеп со доставеното тримесечно финансиско известување за период 01-09 мес 2020 год. доставува и Образложение кон постигнатите резултати за период јануари - септември 2020 год.


2020 09mes Obrazloz Pri Piv do Berza fin izv 09m 2020 dost objava.pdf

Објавено на: 02.11.2020 14:10:19
Документ БР.: DOC_10191-672/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации