листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во врска со претходната објава на ценовно чувствителната информација на НЛБ Банка АД Скопје од 06.11.2020 година, како и објавата со која беше даден Јавен повик за одржување на Собрание на акционери на НЛБ Банка АД Скопје на 30.11.2020 година, информираме дека постапката за одржување на Собранието продолжува согласно објавата од 29.10.2020 година, во согласност со Законот за трговски друштва.

НЛБ Банка АД Скопје

Објавено на: 06.11.2020 16:26:20
Документ БР.: DOC_10191-695/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации