листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Надзорниот Одбор на ОИЛКО КДА Скопје согласно член 32, став 3 од Правилата за котација на Македонска берза за хартии од вредност, ја донесе следната одлука


Одлука за назначување лице овластено за контакт со инвеститори на ОИЛКО КДА Скопје.pdf

Објавено на: 11.12.2020 09:04:45
Документ БР.: DOC_10191-723/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации